https://www.youtube.com/watch?v=Is6kiHaPawE&t=26s

Muhabbet Kuşlarında her canlıda olduğu gibi bit pire gibi parazitler oluşmaktadır bu parazitler özellikle yaz aylarında sık görülmekle beraber kışında gözlemlenmiştir. Muhabbet kuşunuzun bitlendiğini anlamanın bir çok yöntemi vardır kuşunuz durgun durur ve sürekli kaşınır bu bitleri görmek için kuşun tüylerini üflemek yeterli olacaktır bitler genellikle kafes içerisinde bir köşeye toplanırlar toz şeklindedirler. Muhabbet kuşunuzu bitten kurtarmak için kafesi ve diğer aksesuarları dezenfekte etmeli ve petshoptan aldığınız bit ilacını kullanmalısınız. Bitlerde profesyonel bir çözüm arıyorsanız benimde kullandığı ve çok memnun kaldığım ardap, vilmectini öneririm.

Özellikle yaz aylarında kafes temizliğine havalandırmaya çok önem göstermelisiniz. Yuvalık içini sık sık temizleyip ilaçlayabilir siniz. Önemli olan bitlenmeden önlem almaktır bunu unutmamanızı temenni ederim.

MUHABBET KUŞUNDA BİT NASIL OLUŞUR

Yaz aylarında Muhabbet Kuşlarınızın kümesini yada kafesini yeteri kadar temiz tutamazsanız bu bitler oluşur ve sonucu erken teşhis edip temizlenmez ise kötü olur. Bit uzun süre olduğunda kuşlarda kötü bir ishale neden olur ve sonucu ölümdür. Bir çok üretici arkadaşımız bunun için çözüm üretmezler ve sonucunda ölümlerle sonuçlanır. Bende bir üretici olarak bununla karşılaştım ve en iyi çözümün vilmectin ve Bir kaç ürünün temizlik olduğuna kanaat getirdim. Vilmectini kuşunuza ense yoluna bir damla verirsiniz ve kuşunuz 6 ay boyunca hiç bir dış parazitin saldırısına uğramaz. Diğer bit ile ilgili makalemize göz atınız.

Firmamızda Şu an Bulunan BİT-PİRE TOZU ise Etkili bir Doğal BİT savardır ( tabana serpilir veya yuvalık tabanına serpilir)

Sebasil Etkili Bir Üründür (PÜSKÜRTÜLEREK UYGULANIR yemliklere suluklara mamalıklara gelmeyecek şekilde 1 lt ye 1 cc katılarak her yere sıkılır)

Baymec Etkili Bir üründür (İÇME SULARINA VERİLİR 1 lt ye 1 cc suya karıştırılarak kuşlara verilir haftada bir gün 3 hafta uygulanır )

Muhabbet Kuşu Bit Pire Dezenfekte Sprey Toz

1: Petshoptan bit için bir sprey temin etmek.

2: Kafes ve aksesuarları dezenfekte etmek.

3: Bunu bir güne mahsus değil bitlerden kurtulana kadar sık sık tekrarlamak.

4: Bitlerden kurtulduktan sonra haftada yada ayda bir kere spreyi kullanmak.

5: Kafes temizliği ve Muhabbet Kuşuna banyo yaptırmak sık sık.,

1: Muhabbet Kuşu Bit ilacı yapımı : Bit ilacını sizin yapmanız doğru değildir doğru ve güvenilir ilaçlar kullanmalısınız.

2: Muhabbet Kuşu Bit için Sirke Kullanımı : Bunlar uydurmalardan ileri değildir kuş hasta olur sirke bitlenir sirke sadece bu önlem amaçlı banyoya verilir bitlendikten sonra bir anlam ifade etmez.

3: Muhabbet Kuşlarında oluşan bitler insana geçmez ama huylandırması cabasıdır. 

4: Yuvalıkta görülen bitler için çözüm kaliteli ve güvenli bit ilaçlarıdır. ama çözüm bitlenmeden önlem almaktır.

5: Muhabbet Kuşu Kırmızı bit gece bitidir ve en tehlikelisidir bazen göremezsiniz ve olan olmuştur kuşlarınız hastalanır ve ölüme kadar gidebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir